5 dažniausios drabužių skalbimo klaidos

Kasdien valydami daugybę įvairių drabužių, pastebime, kad dalis klientų patys, nežinodami kaip namų sąlygomis juos tinkamai prižiūrėti, juos sugadina. Tad šiame įraše norime pasidalinti informacija apie dažniausiai pasitaikančias klaidas ir padėti šių klaidų nebedaryti.

Pirmoji,, ir dažniausia klaida – namuose skalbiami drabužiai, kurių priežiūros etiketėse aiškiai nurodyta – „sausas valymas„. Nors, turint reikiamų priemonių ir įgūdžių, profesionaliai išvalyti drabužius įmanoma ir namuose, tai labai retas reiškinys. Todėl rekomenduojame itin atidžiaisusipažinti su informacija apie konkretaus drabužio priežiūros reikalavimus ir patikėti šį darbą profesionalams drabužių valyklose.

Antroji klaida – drabužių nerūšiavimas prieš skalbimą. Kiekvienas suaugęs žmogus tikrai yra gioirdėjęs, kad balti drabužiai turi būti skalbiami atskirai, spalvoti – atskirai. Dažniausia to priežastis, matyt, yra skubėjimas. Nors dabar prekyboje yra „universalių“ skalbiklių, jie neeliminuoja drabužių sugadinimo rizikos. Pavyzdžiui, išsklabę prastesnės kokybės indigo spalvos džinsus kartu su balta palaidine, galite turėti nublukusius džinsus ir melsvą palaidinę. Ar tikrai norite tokio „atsinaujinimo“?

Trečioji klaida – dėmių ignoravimas.  Pakankamai dažnai sulaukiame drabužių, kurie iš pirmo žvilgsnio nereikalauja valymo, tačiau, pvz., švarko atlape ar ant kelnių yra įsisenėjusi dėmė, kurią gali būti sunku pašalinti ir naudojant profesionalią įrangą bei priemones. Tokių atvejų pasitaiko – kartais net po dviejų valymų dėmė, nors ne tokia pastebima, visgi lieka. Tokiais atvejais tenka konstatuoti, jog drabužis sugadintas. Siekdami to išvengti, informuojame klientus apie riziką, kad dėmė neišnyks, o namų sąlygomis rekomenduojame nelaukti kol dėmės priežastis įsigers ir valyti iškart. Dažnu atveju dėmei išvalyti pakanka apyšilčio vandens ir muilo bei švaraus skudurėlio dėmės vietą patrinti.

Ketvirtoji klaida – skalbimas netinkamos temperatūros vandenyje. Dažnai, sumetus į skalbyklę skirtingus drabužius, žmonės be reikalo neteikia reikšmės rekomenduojamai gaminio skalbimo temperatūrai. Rekomenduojama drabužius prieš skalbimą surūšiuoti ne tik pagal jų spalvas ar medžiagas (dauguma šiuolaikinių skalbyklių turi skalbimo pagal medžiiagą funkciją), tačiau ir pagal jų etiketėse nurodytą rekomenduojamą skalbimo temperatūrą. Nenorėdami sugadinti drabužių, jų savininkai dažnai skalbia per šaltame vandenyje. Rekomenduojame skalbti drabužius maksimalioje leistinoje temperatūroje.

Ir penkta dažna klaida – drabužių balinimas. Neretai tenka matyti balintus drabužius, kurių balinti negalima. Pavyzdžiui, balinama dramblio kaulo spalvos palaidinė. Ištraukiam iš skalbyklės, drabužis išdžiūna ir ką turime – ogi baltą dėmę. Arba, pvz., balinami daug elastano sudėtyje turintys drabužiai. Nerekomenduiojame, nes baliklis „ėda“ elastaną. Apskritai drabužius iš elastano geriausia skalbti rwnkomis ir vėsiame vandenyje.

P.s. labai dažnai kyla klausimas – „Kodėl mano palaidinėje/marškinėliuose po skalbimo atsirado skylučių?“. Atsakome – tikėtina, kad drabužį sugadino į tą pačią skalbyklę įmesto kito drabužio užtrauktukas. Todėl prieš skalbimą rekomenduojame visus užtrauktukus užsegti.

 

Ir atminkite – jei kyla abejonių dėl drabužio skalbimo, atneškite jį į Paulini valymo punktą ir mes mielai padėsime.